صفحه ساز المنتور

اگر شما قصد دارید تا وارد عرصه طراحی وب سایت و مباحث مرتبط آن شوید. از وردپرس و المنتور به هیچ وجه غافل نشوید. در یک وب سایت یکی از اولین عوامل جذب کاربر طراحی و دیزاین وب سایت شما است. اگر دوست دارید یک طراحی حرفه ای را بدون نیاز به کدنویسی تجربه کنید حتما به سراغ المنتور بروید. المنتور (Elementor) یک افزونه صفحه ساز سیستم مدیریت محتوا ورد پرس یا همان cms  می باشد. در نتیجه برای استفاده از این صفحه ساز قدرتمند وب سایت شما باید از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده کند.

آموزش سایت نیشابور مقاله المنتور 1

چرا المنتور ؟

سوال اصلی شما از ما شاید این باشد که چرا المنتور ؟ فرضا چرا از صفحه ساز ویژوال کامپوزر استفاده نکنیم که سابقه بیشتری نسبت به المنتور دارد. دلیل استفاده بیشتر طراحان و مدیران وب سایت از المنتور به شرح زیر می باشد

  • طراحی هوشمند بدون نیاز به کدنویسی
  • کاملا ریسپانسیو (واکنش گرا)
  • نصب و راه اندازی آسان
  • مدیریت راحت صفحات
  • داشتن آلمان (ویجت)
  • داشتن نسخه رایگان
  • سازگاری بالا با موتور های جست و جو

چند دلیل ذکر شده اصلی ترین دلایلی هستند که باعث محبوبیت این صفحه ساز شده اند. یکی نکات مهم این افزونه سازگاری بالا با پلتفرم های مختلف است که همین امر هم میتواند باعث بالا رفتن محبوبیت یک وب سایت برای موتور های جست و جو باشد. در نتیجه وب سایت المنتوری سئو پایدار تر و آسان تری را دارد. وب سایت آموزش طراحی سایت نیشابور هم برای طراحی صفحات خود از افزونه المنتور بهره گرفته است.

نصب المنتور

برای نصب المنتور بر روی سامانه مدیریت محتوا وردپرس کافی است مسیر زیر را دنبال کنید

یک پیشخوان ورد پرس > افزونه ها > بر روی گزینه افزودن کلیک کنید.

دو از فیلد جست و جو عبارت Elementor را جست و جو و نصب کنید.

سه پس از نصب شدن افزونه را فعال کنید.

به همین راحتی شما توانستید صفحه ساز المنتور را نصب و راه اندازی کنید ناگفته نماند که کار با این افزونه نیازمند مهارت و تخصص می باشد و شما نیاز دارید که آموزش طراحی با المنتور را پشت سر بگذارید. شما با المنتور می توانید صفحات مختلفی از وب سایت را طراحی و پیاده سازی کنید همچنین این امکان وجود دارد که محتوا گوناگونی را با استفاده از آلمان ها (ویجت) در المنتور بارگذاری کنید.

آموزش سایت نیشابور مقاله المنتور 2

سازگاری بالا

بعضی افزونه از نظر سازگاری با سایر افزونه ها و حتی پیشخوان وردپرس کمی ضعف دارند و شاید با نصب آنها برخی از افزونه ها یا شاید پیشخوان خود وردپرس هم دچار مشکلاتی شود. اما المنتور جدا از سازگاری بالا با وردپرس از سازگاری بالایی با سایر افزونه ها هم بی نصیب نمانده است.

ریسپانسیو بودن

المنتور به نحوی مهندسی و طراحی شده است که صفحات ساخته شده با المنتور به خودی خود هم از ریسپانسیو بودن قابل قبولی برخوردار است. ولی شما می توانید با کمی تغییر و تنظیمات فاصله داخلی و خارجی ریسپانسیو بودن بهتری را شاهد باشید. ناگفته نماند که تنظیمات ریسپانسیو یا همان سازگاری با پلتفرم های (موبایل – تبلت – لپ تاپ و…) میتواند تنظیمات گسترده تری را داشته باشد.

کلام آخر

خلاصه اگر روزی وارد دنیای گسترده وب شدید از المنتور فراموش نکنید که حسابی ضرر کرده اید انسان همیشه برای ارتقا سطح و جایگاه حوضه فناوری و اطلاعات نیاز به برنامه نویسی دارد پس خیلی درست و منطقی نیست که یک زبان برنامه نویسی مانند php  را بخواهیم با یک سیستم مدیریت محتوا وب سایت مقایسه کنید. هر کدام در جایگاه خودشان کارآمد هستند. سپاس از همراهی گرمتان تا به اینجا مقاله موفق و المنتوری باشید.

نویسنده

امیرعلی رحیم پور

امیرعلی رحیم پور

طراح سایت - متخصص سیستم مدیریت محتوا وردپرس - کارشناس سئو - مدرس - مدیر وب سایت

شبکه های اجتماعی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.