فهرست مطالب

مجموعه پلاگین های ضروری وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که به دلیل متن باز بودن آن محبوبیت زیادی دارد به صورتی که طبق یک آمار از گوگل حدود 40 درصد از وب سایت های ثبت شده در گوگل با وردپرس ساخته و مدیریت می شوند. اما خوب وردپرس به صورت اولیه و خام کارایی ندارد و برای توسعه و نگهداری یک وب سایت شما نیاز به نصب پلاگین یا همان افزونه دارید. اما در مخزن وردپرس میلیون ها افزونه حیاتی و غیر حیاتی مختلف وجود دارد می خواهم چند تا از حیاتی ترین آنها را با هم بررسی کنیم.

طراحی سایت نیشابور - پلاگین یک

پلاگین های حیاتی وردپرس

در جایگاه اول حیاتی ترین این افزونه ها المنتور قرار دارد المنتور یک افزونه صفحه ساز است که با کمک آن شما می توانید صفحاتی زیبا و بهینه بدون نیاز به کد نویسی طراحی کنید. از این رو المنتور در دو نسخه رایگان و پولی برای وردپرس در دسترس می باشد  که نسخه معمولی آن یعنی elementor کار را راه می اندازد. در مقاله صفحه ساز المنتور این پلاگین محبوب را کامل بررسی کرده ایم. در جایگاه دوم افزونه Rank Math SEO یا you yoast seo  قرار دارد این دو افزونه محبوب برای بهینه سازی و سئو وب سایت کاربرد بسیار زیادی دارند. شما با نصب این افزونه ها می توانید مشکلات سئو وب سایت را بررسی و حل کنید در نتیجه جایگاه بهتری را در بین صفحات گوگل داشته باشید. جایگاه سوم در صورتی که وب سایت فروشگاهی باشد افزونه ووکامرس قرار دارد این پلاگین محبوب ترین پلاگین فروشگاه ساز می باشد ووکامرس با امکانات زیادی که به شما می دهد یکی از بهترین پیشنهاد ها برای ساخت و مدیریت یک فروشگاه آنلاین است. در مقاله ووکامرس این افزونه را به صورت کامل بررسی کرده ایم. در جایگاه چهارم افزونه Call Now Button و افزونه Click to Chat قرار دارد این دو افزونه محبوب امکان دسترسی سریع و راحت کاربر را به بخش پشتیبانی و فروش یا مدیر وب سایت می دهد. یعنی با یک کلیک کاربر حاضر در وب سایت با شما ارتباط می گیرد. اگر بخوهیم جمع بندی انجام دهیم چند افزونه ذکر شده در بالا به صورت کلی شامل :

  • Elementor
  • Rank Math SEO
  • you yoast seo
  • Call Now Button
  • Click to Chat

و چندین افزونه دیگر مانند smtp email   و در صورت فروشگاهی بودن وب سایت پلاگین پرداخت امن زیرین پال برای ووکامرس که یک افزونه ایرانی است.

کلام آخر

وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا بین صد ها سیستم مدیریت محتوا دیگر می باشد پس پیشنهاد می شود برای مدیریت وب سایت از وردپرس استفاده کنید و از افزونه های بی نقص آن در توسعه و مدیریت وب سایت  خودتان استفاده کنید. برای شناخت بهتر وردپرس می توانید مقاله چرا وردپرس ؟؟ را مطالعه کنید.

نویسنده

تیم تولید محتوا المنتور دلتا

تیم تولید محتوا المنتور دلتا

طراح سایت - متخصص سیستم مدیریت محتوا وردپرس - کارشناس سئو - مدرس - مدیر وب سایت

شبکه های اجتماعی ما

اشتراک گذاری مقاله

Telegram
Email
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.