فهرست مطالب

وب سایت وردپرسی

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که در چند سال اخیر به شهرت و محبوبیت زیادی بین وب مستر ها و کاربران خود رسیده است. دلیل این محبوبیت انعطاف پذیری بالا این سیستم می باشد هسته مرکزی وردپرس با زبان برنامه نویسیPHP نوشته شده است. وردپرس یک سیستم open source یا همان متن باز می باشد که به شما امکان توسعه و تغییر را می دهد. اما به سراغ مزایای این سیستم برویم که چرا باید بین دها سیستم مدیریت محتوا مانند جوملا،دروپال،اکسپرشن انجین،تکست پترن،کانتائو،سیلوراستریپ،آمبراکو،کانسرت،کاشی سی ام اس، و … باید از وردپرس استفاده کنیم. ما برای مدیریت وب سایت المنتور دلتا و صفحات مهم سایت مانند طراحی سایت نیشابور از وردپرس استفاده می کنیم. شاید سوال دوم شما این باشد که یک سایت وردپرسی چه برتری نسبت به یک وب سایت کد نویسی دارد ؟ در ادامه به تمام این سوالات پاسخ می دهیم.

طراحی سایت نیشابور - ورد پرس

مزایای یک وب سایت وردپرسی

خوب فرض می کنیم که شما برای طراحی و مدیریت وب سایت خود از وردپرس استفاده می کنید. در گام اول کار خودتان را خیلی راحت تر کرده اید زیرا استفاده از وردپرس نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا راحت تر و بهینه تر است. شما می توانید بدون هیچ گونه کد نویسی وب سایت را در بهترین حالت ممکن بسازید و توسعه دهید.  در گام دوم وب سایت های وردپرسی بسیار پایدار است زیرا دائما در حال بروزرسانی و توسعه توسط توسعه دهندگان می باشد. و به صورت منظم آبدیت هایی را منتشر می کنند. در گام سوم مبحث طراحی و پیاده سازی به چشم می آید وردپرس پیش از هزاران پوسته و پلاگین مرتبط با طراحی را در خود جا داده است. که به شما اجازه طراحی و شخصی سازی را می دهند. در گام چهارم انعطاف پذیری این سیستم شگفت انگیز است. شما با نصب وردپرس می توانید از افزونه هایی مانند صفحه ساز المنتور افزونه ووکامرس افزونه یوهاست سئو و سایر افزونه های قدرتمند وردپرس بهره بگیرید. در گام پنجم مسئله سئو و بهینه سازی بسیار مهم و حیاتی است. به صورت کلی برای گوگل فرقی ندارد که شما از چه سیستم مدیریت محتوا در وب سایت دارید استفاده می کنید. اما به صورت غیر مستقیم در روند سئو تاثیر گذار است زیرا اگر از وردپرس استفاده کنید میتوانید برای بهینه سازی بهتر از دو پلاگین با نام های rank math و you yoast seo استفاده کنید. بنابر این سئو بهتری خواهید داشت ناگفته نماند که انتشار محتوا در وردپرس بسیار آسان و سریع اتفاق می افتد و این مسئله هم بی تاثیر در روند سئو نیست.

رقیب وب سایت های کد نویسی

در همین ابتدا باید بگویم اصلا مقایسه درستی نیست که بخواهیم یک زبان برنامه نویسی را با یک سیستم مدیریت محتوا مقایسه کنیم. زیرا هر کدام کاربرد جداگانه ای دارند. به عنوان مثال نمی شود یک ماشین فرمول یک را با یک ماشین مسابقات افرود مقایسه کرد و برتری داد هر کدام کاربرد جداگانه ای دارند و در حوضه خودشان بهترین هستند. به همین دلیل این مقایسه را انجام نمی دهیم و به یاد داشته باشیم که ما تا زمانی که چیزی به نام تکنولوژی داریم نیاز به زبان های برنامه نویسی هم داریم.

مشاوره طراحی وب سایت

نویسنده

امیرعلی رحیم پور

امیرعلی رحیم پور

طراح سایت - متخصص سیستم مدیریت محتوا وردپرس - کارشناس سئو - مدرس - مدیر وب سایت

شبکه های اجتماعی ما

اشتراک گذاری مقاله
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Facebook
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.