پیدایش و شناخت ورد پرس

همه ما میدانیم که دنیای امروز دنیای تکنولوژی و ارتباط است. در عصر ارتباطات انسان شروع به ساختن سامانه های مختلف برای گسترش ارتباط خود با دنیای پیرامون کرد. یکی از اون سامانه ها سیستم یا سامانه مدیریت محتوا وب سایت ها بود وب سایت ها به ما این امکان را میدهند تا ارتباط بیشتر با نقاط مختلف دنیا بگیریم. اسم اون سامانه ورد پرس با نام انگلیسی CMS  بود.

طراحی سایت نیشابور - پیدایش وردپرس 1

پیداش نخست

همه چیز از سال 2003 آغاز شد و رفته رفته شکل گرفت. وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP  نوشته شد و توسط  MY SQL   پشتیبانی می شود. ورد پرس ادامه یک پروژه موفق با نام عملیاتی b2  است. مت مولنوگ سازنده و توسعه دهنده اصلی ورد پرس بود. امروزه ورد پرس محبوب ترین سیستم مدیریت و طراحی سایت موجود در جهان است و پیش از 455 میلیون وب سایت با این سیستم یا طراحی شده اند یا مدیریت می شوند.

مت مولنوگ

مت مولنوگ معروف یک توسعه دهنده نرم افزار بود که می شود گفت از هوش بسیار بالایی برخودار است مت مولنوگ متولد 11 ژانویه 1984 در تگزاس امریکا است و در حال حاضر ساکن سانفرانسیسکوی کالیفرنیا می باشد. اولین سیستمی که مت مولنوگ برای محتوا نویسی و انتشار از او استفاده کرد سیستم b2/cafelog که می شود گفت شروع همه چیز از این نقطه بود. مت مولنوگ  میخواست خودش یک سیستم  یا سامانه تحت وب برای مدیریت محتوا و انتشار آن بسازد.

طراحی سایت نیشابور مولنوگ 1

شروع ساختار ها

مولنوگ سریع با شخصی به نام لیتل تماس گرفت و با کمک او شروع به نوشتن وردپرس با استفاده از B2  کردند توسعه دهنده ارشد B2  یعنی Michel Valdrighi  سریعا به آنها پیوست. و در مارس سال 2003 بالاخره تیم یا کمپانی Global Multimedia Protocols Group تاسیس شد.  در آوریل سال 2004 سرویس PING – O- MATIC  تاسیس شد. و همان طور که از نامش پیداست سرویسی است که با آن می شود پینگ کرد و موتور های جست و جو را از بروز شدن سایت ها یا بلاگ ها آگاه و مطلع کرد.

انتشار

بالاخره مت مولنوگ معروف ما در فوریه سال 2005 نسخه 5/1 ورد پرس را آماده و روانه بازار کرد که با نام عملیاتی Strayhorn را برای این نسخه انتخاب کرده بود این نسخه 900 هزار بار دانلود شده بود. و توانست آغازی باشد برای پایان سایر سیستم های مدیریت محتوا و انتشار آن در دنیا …

جمع بندی

دو طراح و توسعه دهنده بزرگ نرم افزار با نام های Matt Mullenweg – michel valdrighi

توانستند دنیای وب را به سمت بهتری سوق دهند امروزه صدها فرصت شغلی را در کشور های مختلف از جمله ایران ایجاد کنند فرضا تیم ما که در حوضه طراحی سایت نیشابور فعالیت می کند از این سامانه cms  در روند کاری خود بهره می گیریم.

نویسنده

امیرعلی رحیم پور

امیرعلی رحیم پور

طراح سایت - متخصص سیستم مدیریت محتوا وردپرس - کارشناس سئو - مدرس - مدیر وب سایت

شبکه های اجتماعی ما

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.